برنامه بازاریابی یک صفحه ای

بازاریابی

در این مقاله می خواهیم نجوه نوشتن برنامه بازاریابی یک صفحه ای را آموزش دهیم. مرجع اصلی این آموزش کتاب پرفروش برنامه بازاریابی یک صفحه ای که توسط آقای آلن دیب نوشته شده است می باشد.

برنامه بازاریابی یک صفحه ای شامل سه مرحله قبل (چشم انداز)، در طول (سرنخ یابی)، نهایی (مشتری) است. هر کدام از این مراحل دارای سه بخش هستند.

مرحله اول: چشم انداز

۱- تعیین بازار هدف

قدم اول تعیین بازار هدف (Target Market) است. قرار است محصولات خود را به چه کسانی بفروشید. زمانی که درباره بازار محصولات خودتان صحبت می کنید، بازار به معنی همه افراد جامعه نیست. بلکه باید تعریف مشخصی از بازار وجود داشته باشد.

۲- پیام بازاریابی

قدم دوم برنامه بازاریابی یک صفحه ای تدوین پیام بازاریابی می باشد.  مخاطبان شما قرار است شما را چه گونه بشناسند؟ محصولات خود را با چه پیامی میخواهید به جامعه هدف خود معرفی کنید؟

۳- دستیابی به جامعه هدف

سومین گام بررسی راه هایی دستیابی به جامعه هدف می باشد. کدام کانال های ارتباطی را برای رسیدن به جامعه هدف خود انتخاب کرده اید؟ پیام بازاریابی را از چه طریفی می خواهید به جامعه هدف خود برسانید؟ کدام رسانه ها را انتخاب خواهید کرد؟

مرحله دوم: سرنخ یابی

۴- سیستم سرنخ یابی

سرنخ در واقع افرادی هستند که به شما مراجعه می کنند یا اینکه شما به آنها مراجعه می کنید. با ایجاد سیستم سرنخ یابی مناسب، مطمئن خواهید شد که ورودی های قیف فروش به درستی هدایت خواهند شد.

۵- سیستم پرورش سرنخ

پس از ایجاد سیستم سرنخ یابی نوبت به ایجاد سیستم پرورش سرنخ می رسد. یعنی شما می بایست ورودی های قیف فروش خود را پرورش دهید تا در نتیجه به پول تبدیل شوند.

۶- تبدیل سرنخ به پول

در این قسمت راه کارهایی برای تبدیل سرنخ به پول ارائه می شود. پس از پرورش سرنخ ها، حالا نوبت آن رسیده که سرنخ ها را به پول تبدیل کنید.

مرحله سوم: مشتری

۷- ارسال پیام جهانی

حالا که سیستم فروش را راه اندازی کردید، نوبت آن رسیده است که جهانی فکر کنید و شروع به ارسال پیام جهانی کنید. صادرات محصول یکی از شیرین ترین قسمت های کسب و کار است که در این بخش تجربه خواهید کرد.

۸- افزایش طول عمر مشتری

در این قسمت به افزایش طول عمر مشتری پرداخته خواهد شد. چه اقدام هایی می توانید انجام دهید تا رابطه بلند مدت با مشتری ایجاد کنید.

۹- هماهنگ سازی ورودی ها

هماهنگ سازی ورودی ها به این بحث می پردازد که چگونه مراجعات را سیستم سازی و اتوماسیون کنید.

استفاده از بوم برنامه بازاریابی

در این قسمت فایلی برای شما قرار داده ایم که می توانید آن را در سایز دلخواه و در یک صفحه پرینت بگیرید و خلاصه برنامه بازاریابی را در آن بنویسید.

با کلیک روی عکس زیر می توانید فایل با کیفیت آن را مشاهده کنید.

برنامه بازاریابی در یک صفحه

برنامه بازاریابی در یک صفحه

نیاز به مشاوره دارید؟

تماس بگیرید.

مجید کریمی مطلوب

09125522684

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست