چگونه تخفیف بدهیم؟ معرفی استراتژی تخفیفات

بازاریابیقیمت گذاری

سئوالی که تمامی کسب و کار ها درگیر آن هستند. چگونه تخفیف بدهیم؟ در این مقاله قصد داریم چند استراتژی تخفیف دهی ( تخفیفات ) را معرفی کنیم.

تخفیف نقدی

تخفیف نقدی در مقابل فروش مدت دار قرار می گیرد. ممکن است با توجه به بازار یا شرایط کسب و کار شما، با مشتریانتان مدت دار کار کنید. یعنی اینکه پرداخت به صورت مثلا شش ماهه انجام شود. در این مواقع فروشندگان برای اینکه نقدینگی خود را بالا ببرند به مشتریانی که نقدی معامله می کنند تخفیف می دهند.

توجه کنید که تخفیف نقدی در بازارهایی که ماهیت نقدی دارند، مثلا بازار ارز و طلا، معنایی ندارد. چرا که در این نوع بازارها معامله چکی وجود ندارد.

اگر در کسب و کار خود چکی معامله می کنید، حتما حواستان به نحوه وصول مطالبات و اعتبار سنجی مشتریان باشد.

تخفیف جنسی

تخفیف جننسی یا تخفیف کالا به این صورت است که به مشتریان خود تخفیف پولی نمی دهید. یعنی مثلا اگر یک مشتری ده میلیون تومان خرید کرده، به او به صورت نقدی (مثلا پانصد هزاتومان) تخفیف نمی دهید. بلکه به ازای تخفیف به او کالا می دهید. یعنی به اندازه پانصد هزار تومان کالا یا خدمات به مشتری خواهید داد.

مزیت این نوع تخفیف به این است که اولا مقدار ببشتری از کالا را فروخته اید. ثانیا محصول بیشتری را روانه بازار کردید که به معرفی و برندسازی شما کمک می کند.

تخفیف فصلی

تخفیف فصلی یعنی در فصل های مختلف سال یا در بازه ی زمانی خاص روی برخی محصولات تخفیف می گذارید. تخفیف فصلی بیشتر برای محصولات فصلی به کار می رود که در فصل پرفروش به فروش نرفته اند و برای خالی کردن موجودی انبار می بایست به فروش روند.

تخفیف حجمی

تخفیف حجمی یعنی به ازای خرید مقداری مشخص تخفیف داده می شود. تخفیف حجمی می تواند به صورت نقدی داده شود و یا اینکه به ازای آن کالا داده شود.

تخفیف حجمی از نوع نقدی: با خرید ده بسته ۱ درصد تخفیف. با خرید بیست بسته ۲ درصد تخفیف و به همین صورت.

تخفیف حجمی از نوع کالا: با خرید ده بسته یک بسته اضافه دریافت خواهید کرد. با خرید بیست بسته ۳ بسته اضافه دریافت خواهید کرد.

تخفیف تجاری

تخفیف تجاری به همکاران تجاری داده به دلیل همکاری بلند مدت آن ها با شما داده می شود. مثلا برای نمایندگی های فروش، شرکای تجاری در کشورهای دیگر تخفیف تجاری داده می شود.

نکته طلایی تخفیف

هر وقت می خواهید به مشتریان خود تخفیف بدهید، برای دادن تخفیف دلیل قانع کننده و شفاف به آن ها ارائه دهید. چرا که در این صورت تاثیر تخفیف چندین برابر می شود و شما به صورت هوشمندانه به وفادارسازی مشتریانتان کمک خواهید کرد.

نیاز به مشاوره دارید؟

تماس بگیرید.

مجید کریمی مطلوب

09125522684

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست