جمله طلایی معرفی محصول

فروشندگی

یکی از ترس هایی که در فروشندگی وجود دارد، ترس نه شنیدن است. جمله طلایی معرفی محصول که می توانید به کار ببرید تا از شنیدن “نه” توسط مشتری جلوگیری کنید چیست؟

راهکاری که در اکثر مواقع جواب می دهد این است که هنگام معرفی محصول این گونه محصول معرفی شود: “مطمئن نیستم برایتان مناسب باشد ولی …” و جملاتی که بعد از ولی … به کار می رود باید معرفی محصول یا درخواست دیگری باشد.

مطمئن نیستم برایتان مناسب باشد ولی …

عبارت مطمئن نیستم برایتان مناسب باشد ولی … جمله ای است کلیدی که جواب آن دو حالت بیشتر نیست. یا مشتری قبول می کند و شما به خواسته خود رسیده اید. یا در نهایت می گوید: “خیله خب. بهش فکر می کنم.” که در هر دو حالت، دو طرف مذاکره برنده هستند. چرا که شما به خواسته خود که معرفی محصول بوده رسیده اید. مشتری هم در حالت آمپاس قرار نگرفته است.

نه شنیدن جزئی از فرآیند فروشندگی است و یک فروشنده باید به آن آگاه باشد. ولی استفاده از این جمله در هنگام معرفی محصول می تواند درد نه شنیدن یا بار روانی آن را کم کند.

در فروشندگی عبارت مطمئن نیستم برایتان مناسب باشد ولی … در موقعیت های مختلف می تواند کاربرد داشته باشد، ولی باید مراقب باشد که زیاد از آن استفاده نکنید. بهترین جایی که می توان از جمله طلایی معرفی محصول استفاده کرد زمانی است که احساس می کنید که مذاکره به پایان خود نزدیک می شود. یا ابتدای شروع هنگامی که فروش سرد انجام می دهید.

نیاز به مشاوره دارید؟

تماس بگیرید.

مجید کریمی مطلوب

09125522684

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست